YERLİ VE MİLLİ NAVİGASYON “YOL GÖSTEREN” BÜTÜN TÜRKİYE’YE AÇILIYOR.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen ve Marmara bölgesinde yer alan 11 şehirde navigasyon hizmeti veren, Yol Gösteren, şimdi tüm Türkiye’de kullanılacak.

İBB Yol Gösteren, Türkiye’nin ilk ve tek yerli navigasyon uygulaması. İBB ve iştiraki olan İSBAK tarafından geliştirildi.

Bir süre önce akıllı telefon kullanıcılarının kullanımına açılan Yol Gösteren isimli uygulama, özellikle İstanbul’daki birçok sıkıntıyı ortadan kaldırmak adına tasarlandı. Birçok artısı bulunan navigasyon sistemi, internet bağlantınız olmadığı durumlarda da sizleri yolda bırakmıyor ve rota oluşturmaya olanak sağlıyor.
Yol gösteren sokak görüntülerini de kullanıcıya sunuyor. Toplu taşıma araçları ile entegre bir şekilde çalışan uygulama herhangi bir kaza ve aksilik durumunda kullanıcılara ek rotalar da sunabiliyor.

Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı telefon kullanıcıları tarafından kullanılabilen mobil uygulama Otoparklar, akaryakıt istasyonları, eczaneler, ATM’ler ile toplu taşıma araçlarının yanı sıra opera, golf sahası ve kamp alanlarının bulunduğu 47 arama kategorisinden yer sorgusu yapılabilen uygulama, önemli sayıda kullanıcıya erişince İstanbul’un yanı sıra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli’nde de kullanılmaya başlandı.

Yol Gösteren şimdi bütün Türkiye’ye Açılma hazırlığında.

İBB ve ISBAK’ı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Dr. İlhami Pektaş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir