TÜRK ŞİRKETİ TRANSVARO, 7 METREDEN 300 KİŞİYİ TARAYABİLEN TERMAL KAMERA GELİŞTİRDİ

Kalabalık ortamlarda ateşli hastayı tespit etmek koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli yer tutarken İstanbul’da üretim yapan Türk şirketi Transvaro, 7 metrelik mesafeden dakikada 300 kişiye kadar ölçüm yapabilen Termal Detektörlü Sıcaklık Ölçüm Kamerası geliştirdi. Şirketin kamerası, Türkiye’de yapılan ilk yerli ve milli sıcaklık ölçen termal kamera özelliğini taşıyor.

Dünyayı tehdit eden salgın hastalıklar ve son olarak Kovid-19 Pandemisi ile birlikte, özellikle kamusal alanlarda, insan yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde birçok önlemle beraber, daha hassas ve etkin güvenlik önlemleri alma zorunluluğu da ortaya çıktı. En belirgin semptomu ateş olan koronavirüs için Transvaro Elektron Aletleri tarafından TV/TTM-100 Serisi Termal Detektörlü Sıcaklık Ölçüm Kamera Sistemleri seri üretimine başladı.

Sistem yalnızca tek bir noktayı ölçen normal nokta sensörlerden farklı olarak, yüksek teknolojisi sayesinde, tarama işlemi sırasında birden fazla alanı ölçüyor ve bu sayede de yüksek sıcaklık noktalarını hızlı bir şekilde algılıyor.

Girişimci firmamızı tebrik eder, başarılı yerli ve milli projelerinin artarak devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir