İLK YERLİ 8X8 İTFAİYE ARACIMIZ DÜNYAYA AÇILIYOR

Dünyanın önde gelen itfaiye aracı üreticilerinden Volkan İtfaiye, Türkiye’deki havalimanlarında da kullanılacak ilk yerli üretim 8×8 şasili itfaiye aracını dünyanın dört bir yanına ihraç etmek için çalışıyor.

5 yıldır üzerinde çalışılan ve 10 milyon euroluk yatırım ve yüzde 60 yerlilik oranıyla hayata geçirilen, Volkan İtfaiye yapımı araçlar asıl görev yeri olacak havalimanlarına gönderilmeye başlandı. Volkan İtfaiye, Türkiye itfaiye aracı pazarının yüzde 55’ini elinde bulunduruyor ve 40’a yakın ülkeye de itfaiye aracı ihraç ediyor.

Araç 1.500 beygir gücünde, ikiz motor teknolojisine sahip, sıfırdan 80 kilometre hıza 21 saniyede ulaşıyor ve gelişmiş elektronik ve yazılım alt yapısıyla ve Of-road özelliğiyle zorlu koşullarda dahi hareket kabiliyetine sahip aracın 4×4 , 6×6 ve 8×8 versiyonları da mevcut.

Bugüne kadar Türkiye’de ilk 55 metre merdivenli itfaiye aracı, ilk yangın pompası, ilk ana uçak yangın söndürme aracı ve ilk 8×8 özel amaçlı şasi kamyon projeleri gibi pek çok ilke imza atan şirketin hedefi 2018 yılı sonuna kadar 150 milyon lira ciroya  ulaşmak ve önümüzdeki 3-4 yıl içinde ihracat payını yüzde 75’e çıkarmak.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir