HAYAT RİSKİN KENDİSİDİR…

Bahar aylarının verimli topraklarının içinde iki tohum yan yana yatıyorlarmış. Tohumlardan biri diğerine: “Ben büyümek istiyorum,” demiş “Köklerimi altımdaki toprağın derinliklerine ve filizimi yeryüzüne göndermek istiyorum; baharın müjdecisi tomurcuklarım açılsın istiyorum … Güneşin sıcağını yüzümde, sabahın tatlı dokunuşunu yapraklarımda hissetmek istiyorum,” demiş ve büyümeye başlamış.
ikinci tohum ise: “Ben korkuyorum!”, “köklerimi altımdaki yatan toprağın derinliklerine gönderirsem karanlıklarda beni neyin beklediğini bilemem. Üstümdeki toprağı zorlayıp yeryüzüne çıkmaya çalışırsam filizlerim zarar görebilir.
Ya tomurcuklarım açmaya başladığında üzerinde salyangozlar gezip, onları yemeye kalkarsa? Ya tomurcuklarım açılıp çiçeğe dönüştüğünde küçük bir çocuk beni koparıverirse? Yooo! Hayır, en iyisi burada kalıp beklemek. Büyümek için belki daha güvenli bir zaman gelecektir,” diye düşünürken, o sırada yumuşamış olan bahar toprağını eşeleyen bir tavuk, tohumu bulup bir lokmada onu tüm endişelerinden kurtarıvermiş.
HAYAT BİR RİSKTİR. YAPACAKLARINIZI SAKIN ERTELEMEYİN ve YAPIN.
Dr. İlhami Pektaş