HALİNİZE ŞÜKREDİN

Hayatınızdaki bolluk ve bereketi fark edin.
Evinizde önce buzdolabınızı açın ve içinde neler olduğuna bir bakın.
Sonra dünyada her gün 25.000 kişinin açlıktan öldüğünü aklınıza getirin. Daha sonra yatak odanızdaki dolabını açın ve kıyafetlerinize bir göz atin ve dünyada iki milyar insanın her gün 2 dolarla geçinmek zorunda olduğunu düşünün. Evinizdeki eşyalarına 1 dakika bakin ve şu geçen 1 dakika içinde dünyada 12 çocuğun açlıktan öldüğünü aklınıza getirin.
Evet bunların hepsi gerçek rakamlar.
Bu durumda şansı piyango gişelerinde, parlak iş sözleşmelerinde veya aniden karşınıza çıkacak güçlü insanlarda aramak yerine sahip olduğunuz şansı fark etmeniz gerekmez mi?
Siz zaten bolluk ve bereket içinde yaşayan çok şanslı bir insansınız.
Belki bundan daha fazlasını istiyorsunuz ve bu da sizin hakkiniz.
Ama bunu isterken elinizdeki için şükretmeniz,
bunların değerini bilmeniz emin olun daha fazlasını elde etmeniz için atacağınız en büyük adim olacaktır.
Kendiniz için isterken başkaları içinde istemeyi unutmayın ve her gün başka
insanların hayatları için küçük de olsa anlamlı bir katkıda bulunun.
Bazen bir gülümseme, bazen bir hatır sorma, bazen bir hayvani besleme, bir çiçeğe su verme, bir yaşlıyla kısa bir sohbet, bir çocuğu sevme, bir insanın derdini karşılıksız dinleme… Bunların hepsi dünya için yapacağınız anlamlı katkılardır. Unutmayın olumlu düşünceler, daha büyük olumlu enerjileri size çekecektir. Eğer yaşamınızda her günü yeni fırsatlar için bir şans olarak görür ve karşınıza çıkacak büyük şansı beklemek yerine bunu oluşturmak için anlamlı adımlar atarsanız bu dünyada en büyük faydayı elde etmişsiniz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir