ESTAŞ ÜRETTİĞİ MİLLERİ TÜM DÜNYAYA İHRAÇ EDİYOR

Sivas’ta Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ESTAŞ, 6 bin metrekare kapalı alana kurduğu yeni fabrikasında Endüstriyel 4.0 kalitesinde otomobillerde kullanılan eksantrik kam milleri üretiyor.

ESTAŞ, dünyaca ünlü markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç’in de aralarında bulunduğu 40’dan fazla ülkeye ihraç ediyor.

Firma, çok küçük boyuttaki motosiklet eksantrik milinden, 3 metreye kadar olan jeneratör ve tank mili, ağır vasıta, iş makineleri mili üreterek üretimin yüzde 70’ini fabrikalara yüzde 30’unu da yedek parça olarak piyasaya sunuyor. Millerin yüzde 70’i ihraç kapsamında.

Yaklaşık 1.100 kişinin çalıştığı fabrikada ileri teknolojik robotlar sayesinde üretilen kam milleri dünyanın en büyük ekonomisini elinde bulunduran Çin’e de ihraç edilmeye de başlandı. Firma Volvo firmasıyla yapılan anlaşma ile yılda 350 bin set emme ve egzoz tipi kam milini Çin’e gönderiyor. Scania, Renault, Nissan grubu, Mitsubishi, Bosch grubu, General Electric, Yamaha, Türk Traktör, Oyak Renault, TÜMOSAN müşterileri arasında.

İlhami Pektaş

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir