CW ENERJİ ANTALYADAN DÜNYAYA YERLİ GÜNEŞ PANELİ İHRAÇ EDİYOR.

2010 yılında kurulan CW Enerji Mühendislik Tic.ve San. A.Ş., Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde fotovoltaik enerji üretim sektöründe milli teknoloji ve yerli iş gücü ile yerli güneş paneli ürünlerini 30 ülkeye ihraç ediyor.

CW Enerji AOSB’de 1 GW/yıl güneş enerjisi paneli üretim kapasitesi ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi.Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu’da da güneş paneli üretimi gerçekleştiriyor.

CW Enerji, 2017 ve 2018 yılında “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında, 408 ve 413 sırasıyla güneş enerjisi sektöründen adını yazdırmayı başaran ve Türkiye’de kurulan güneş enerjisi santrallerinin yüzde 18’inde ürünü olan ilk firma.

CW Enerji, güneş enerji santrallerinin yanısıra, endüstriyel ve evsel çatı, Şebeke bağlantılı sistemler, şebekeden bağımsız akü destekli sistemler, güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet veriyor.

CW Enerji, ARGE çalışmaları ile yüz yılın kiremidi diye adlandırılan çatıya uygun sızdırmaz güneş panelleri de üretmeye başladı.

Amerika, Avrupa ve Afrika’da yeni pazarlar hedefleyen şirket, Antalya’daki fabrikalarından Almanya, Romanya, İsviçre, İran, Fas, Kosova, Tunus, Suriye, Irak başta olmak üzere yaklaşık 30 ülkeye ihracat yapıyor.

Tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

İlhami Pektaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir