AVİTAŞ’IN GELİŞTİRDİĞİ YARIŞ OTOMOBİLLERİ DÜNYA PİSTLERİNDE ŞAMPİYONLUKLAR KAZANIYOR.

Avitaş AŞ, 1969 yılından bu yana Pendik’te otomotiv ve raylı sistemler ana sanayi için kompozit parça tasarımı, ürün geliştirme ve üretim faaliyetleri yapıyor.

Özellikle 2008 yılından bu yana 12 yıldır kendi markası ile yarış arabası tasarlıyor, üretiyor ve başta Mercedes olmak üzere Renault, Isuzu gibi otomotiv ana sanayine ihraç ediyor.

Avitas Motorsport, “SuperCar Lites” markasıyla yarış otomobilleri tasarlayarak üreten ve Dünya Rallikros Şampiyonasında tek onaylı yarış otomobili tedarikçisi ünvanına sahip. Dünya Rallikros Şampiyonası – RX Lites Şampiyonası’nın 5+5 yıl süreyle tüm haklarını satın alarak IMG firması ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde RX Lites’ın tüm hakları Avitaş’a ait. Yani şampiyonadaki tüm otomobillerin tek tedarikçisi de Avitas Motorsport.

FIA – Dünya Otomobil Sporları Federasyonu 5 ayrı dünya şampiyonası düzenliyor. Bunlar;

F1, WRC, WEC, WTCC ve RX.

RX yani Dünya Rallikross Şampiyonası iki farklı otomobil ile organize ediliyor. Bunlar: 600 BHP gücünde, 4WD SuperCar’lar ve Avitas tarafından tasarlanıp üretilen 310 BHP gücünde 4WD olan RX Lites yarış otomobilleri. Avitas Motorsport ise bu otomobillerin tek tedarikçisi.

Türkiye ihracatının ortalaması yaklaşık 1.5 dolar/kg. Ülkemizdeki otomobil sektörünün ihracatı 6.5 $/kg, Avitaş’ın ise 160 $/kg”.

Avitaş firmamızı, Şekip Avdagiç ve kardeşi Halid Avdagiç’i tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.

İlhami Pektaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir