ANKARA FİRMAMIZ E-BERK TARAFINDAN ÜRETİLEN YERLİ VE MİLLİ YENİ TÜNEL AÇMA MAKİNESİNİN AÇILIŞINI YAPTIK.

E-BERK Tünel ve Zemin Teknolojileri, ‘Ergene Havzası Koruma Eylem Planı’ kapsamında yürütülen milli proje için TÜBİTAK desteğiyle yerli ve milli yeni bir tünel açma makinesi üretti.

Yaklaşık 12 bin parçadan oluşan ve 120 ton ağırlığında olan tünel açma makinesi, günlük ortalama 20 metre kazı yapacak. 60 metre uzunluğundaki makine, Ergene havzasında 2 bin 500 metrelik kazı gerçekleştirecek

Ergene Havzası Koruma Eylem Planı’ kapsamında yer alan ve Derin Deniz Deşarj Tüneli açımında kullanılmak üzere Türk mühendis, teknisyen ve işçilerinin alınteriyle üretilen Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi’nin banttan inme töreni ve açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank ve Sanayicilerimizle birlikte gerçekleştirdik.

Türkiye, böylece Zemin Denge Basınçlı Tünel Açma Makinesi üretebilen dünyadaki 8 ülkeden birisi oldu.

Ankara’da üretilen yerli ve milli tünel açma makinesine Cumhuriyet tarihine imza atan ilk kadın Valimiz Lale Aytaman’ın ismi verildi.

E-BERK yönetim kurulu başkanı Sn. Özgür Savaş Özüdoğru’yu ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ülkemize Hayırlı olsun.

İlhami Pektaş

https://www.anadoluraylisistemler.org/e-berk-tarafindan-uretilen-yerli-ve-milli-yeni-tunel-acma-makinesinin-acilisi-yapildi-haberi-393

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir