BAŞKA İNSANLARI MUTLU ETMEYE ÇALIŞMAK SENİN MUTSUZLUĞUN OLARAK GERİ DÖNER…..

İnsanların büyük bir kısmı başkalarını memnun etme çabası içinde yaşarlar. Sorun çıkarmazlar, diğerlerinin arzularını kendi arzularının üstünde tutarak, onları üzmekten kaçınmak için yapabilecekleri herşeyi yaparlar. Hizmetleri sayesinde diğer insanların mutluluğunu sağlamaya çalışırlar. Bunun sevgi ve kabulleniş arayan bir yerden geldiğini bilmemize rağmen, bu davranış şekli başarısızlığa mahkumdur.
Başka bir insanı kendimizden fedakarlık ederek mutlu edebileceğiniz düşüncesi tamamen yanlıştır. Başkasını geçici olarak memnun edebilirsiniz, ancak onlar duygusal yada ihtiyaç durumları bakımından size bağımlılarsa hiçbir zaman mutluluğu bulamayacaklardır, çünkü mutluluk ve huzur dışarıda bulunmaz. Mutluluk içten gelmelidir. Çünkü onlar kendilerini bütünleştirmek için size bakarlar ve istekler gerçekleşmediğinde onları mutlu edemediğiniz için size güceneceklerdir. Onları memnun etmeye çalışmak için daha fazla başarı sağlamak, daha çok hizmet etmek zorunda olacağınızı düşüneceksiniz ki bu da sadece kendinizi tüketmeye, gücenmeye ve çok büyük hayal kırıklıklarına yol açacaktır.
Başkaları için yapabileceğiniz en sevgi dolu şey, onların kendi duygusal durumlarından sorumlu olmalarını sağlamaktır. Kendiniz için yapabileceğiniz en sevgi dolu şey ise, başkalarının kendi duygusal durumlarından sorumlu olmalarını sağlamak ve kendinizinkinden sorumlu olmaktır. Aradığınız mutluluğu bulmak, size doğru olan şeylere göre yaşamak için gerekli cesarete sahip olmalı ve başkalarını da buna teşvik etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir