ENOVER ENERJİ’DEN YENİ NESİL ISINMA TEKNOLOJİSİ İLE 1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

Avrupa Birliği ülkelerinin, Paris Anlaşması çerçevesinde sera gazı salınımını 2030’a kadar yüzde 55 oranında azaltması öngörülüyor. Bunun için ortaya konan Yeşil Mutabakat çağrısı, kentlerin ısıtılmasında şimdiye dek hiç kullanılmamış olan, düşük sıcaklıktaki yenilenebilir atık ısı kaynaklarından yararlanılmasını hedefliyor.
35 derece atık ısı kaynaklarının binaların ısıtılmasında kullanılmasını öngören 5. nesil ısıtma teknolojilerinin önündeki en büyük engel ise, Avrupa şehirlerinde önemli bir yer tutan eski binalar. Bu teknolojiler eski binaların ısıtma sistemlerine entegre edilemiyor
12 yıllık ARGE çalışması ile Bor madeninden nanoteknoloji ile çevreci enerji teknolojileri geliştiren Enover, önemli sayıda eski binalara sahip Avrupa için Nano-bor teknolojik partikülleri içeren EHP’li peteklerle yeni bir çözüm geliştirdi.
Geliştirilen teknoloji dünyada bilinen en hızlı, en maliyet etkin, en ucuz, en basit ve yatay çalışabilen üç fazlı transfer ürünü ve %65’e varan oranda ekonomik tasarruf sağlıyor.
Enover’in hedefi 10 yılda 1 milyar dolar’lık teknoloji ihracatı.
Ostim’de faaliyet gösteren girişimci Enover firmamızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir